ج. سپتامبر 20th, 2019

احتمال جمع آوری اطلاعات شخصی کانادایی ها در مرز کانادا با ایالات متحده آمریکا وجود دارد

تمامی مسافرانی که از مرز بین کانادا و ایالات متحده عبور می کنند باید این انتظار را داشته باشند که بنا بر اجرای فاز جدید توافق نامه مرزی، برخی از اطلاعات شخصی آنها جمع آوری و ثبت گردد.

احتمال جمع آوری اطلاعات شخصی کانادایی ها در مرز کانادا با ایالات متحده آمریکا وجود دارد

۲۳ تیر ۱۳۹۸


اخبار در

تمامی مسافرانی که از مرز بین کانادا و ایالات متحده عبور می کنند باید این انتظار را داشته باشند که بنا بر اجرای فاز جدید توافق نامه مرزی، برخی از اطلاعات شخصی آنها جمع آوری و ثبت گردد.

این برنامه در سال 2012، زمانی که ادارات مرزی هر دو کشور شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد اتباع کشورهای ثالث و ساکنان دائمی قانونی در چهار بندر مرزی بین ایالات متحده و کانادا نمودند، آغاز گردید. در طول سال ها، جمع آوری اطلاعات به تدریج افزایش یافته و به تمامی نقاط مرزی ورودی میان دو کشور گسترش یافت.

در حال حاضر، دو کشور تلاش‌های خود برای گردآوری اطلاعات شخصی ویژه از شهروندان بالغ کانادایی و آمریکایی در مرز را گسترش داده اند.

بر اساس خبر رسمی منتشر شده در وب سایت سازمان امنیت داخلی ایالات متحده، اداره خدمات مرزی و گمرکی ایالات متحده و اداره خدمات مرزی کانادا، در حال تبادل اطلاعات بیوگرافیک، اسناد مسافرتی و سایر اطلاعات مرزی می باشند که از افراد هنگام سفر میان دو کشور و در مبادی ورودی مرزها جمع آوری شده است. داده های بیوگرافی شامل اطلاعاتی از قبیل نام کامل، تاریخ تولد و جنسیت می باشد.

آخرین افزایش در جمع آوری اطلاعات مذکور در نتیجه یک برنامه اقدام فراتر از مرز، ایجاد شده است که این برنامه در واقع یک توافق نامه امنیت مرزی امضا شده در سال 2011، بین رئیس جمهور Barack Obama و Stephen Harper نخست وزیر وقت کانادا بوده است. بر اساس گزارش وب سایت امنیت داخلی ایالات متحده، اهداف انجام این طرح عبارتند از:

  • شناسایی بهتر افرادی که بیشتر از دوره زمانی قانونی در هر یک از دو کشور اقامت داشته اند
  • داشتن نگاهی دقیق تر به وضعیت افرادی که از هر یک از دو کشور اخراج شده اند
  • تایید دارا بودن شرایط اقامت قانونی

با این حال، سازمان نظارت بر حریم خصوصی کانادا، برخی نگرانی ها را در مورد این طرح ابراز نموده است.

Daniel Therrien، کمیسر حفظ حریم خصوصی، در سپتامبر 2017 در حضور کمیته اخلاق مجلس عوام اعلام کرد که دفتر تحت نظارت وی از سطح مشاوره و بهبود کیفیت تجزیه و تحلیل حریم خصوصی انجام شده توسط آژانس های مرتبط با امنیت مرزی رضایت داشته است.

وی افزود:”با این وجود، ما هنوز نگرانی های زیادی در مورد مسائلی نظیر مدت زمان نگهداری اطلاعات جمع آوری شده از مسافران و خطر استفاده از داده های جمع آوری شده برای اهداف ثانویه داریم.”

در حالی که این کمیته سال ها پیش برپا شده، اما Vito Pilieci، سخنگوی کمیسیون حفظ حریم خصوصی می گوید که این کمیته همچنان منعکس کننده نظرات این اداره می باشد.

در بیانیه ای که به عنوان بخشی از نشریه مطبوعاتی سازمان امنیت داخلی ایالات متحده منتشر شد، Goodale Ralph، وزیر امنیت عمومی بر تعهد دولت به حفظ حریم خصوصی تاکید کرد.

در این بیانیه گفته شده ‌است:”دولت کانادا مصمم است که امنیت مرزی خود را حفظ کند و در همین حال از حقوق و آزادی ‌های فردی حفاظت می‌ کند و حفاظت از حریم خصوصی را در هنگام ورود یا خروج از مرز الزامی نموده است.”

Kevin McAleenan، دبیر سازمان امنیت داخلی ایالات متحده، نیز از این توافق نامه قدردانی نموده و گفته که به “همکاری بین ایالات متحده و کانادا” افتخار می کند.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *